Betfair – klasično trejdanje

Bonus Majstori » Forum » Trejderski kutak » Betfair – klasično trejdanje

Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 787)
Autor
Sve objave
  • #156009

    Šta je to sada novo osmišljeno na BF Cashout?

  • #156015

    Šta je to sada novo osmišljeno na BF Cashout?

    Cashout je opcija koju danas osim betfair kladionice imaju u druge kladionice u ponudi tipa bet365, ladbrokes…

    Opizdiš okladu npr na betfiar-u ako ti ishod oklade ide u pozitivnom smjeru kladionica ti ponudi neki određeni iznos koji odmah mozes isplatiti i odmah ostvariš neki profit prije završetka utakmice. Npr kladiš se u nogometu na 1, tim na kojeg si se kladio povede u prvom poluvremenu kladionica će ti odmah ponuditi neku dobit koju mozes uzeti klikom na cashout tipku.
    Betfair ima tipku cashout odmah iznad ponude na odeređeni market, klikom na nju čeka se par sekundi i novac se nakon par sec. pojavi na računu igrača.
    Sve u svemu odlična stvar

  • #156023

    Šta je to sada novo osmišljeno na BF Cashout?

    ima i ovo na william hill k, ok je što možeš kod akumulator oklade izvuci van lovu

    Cash In My Bet with William Hill
    Introducing Cash in My Bet!
    Just waiting on one more result to come in for the big win but don’t fancy your chances? Then start taking control of your accumulators with Cash In My Bet.
    Every football bet placed has a ‘Cash In Value’ which changes based on your results and match events.
    Cash In My Bet is available now on single and multiple football bets, including in-play.

    How do I Cash In My Bet?
    1. Place a single or multiple bet online – Firstly place your football bet. This can be a single or a multi. As soon as you place your football bet you’ll have a ‘cash in’ value attached to it.
    2. Go to the ‘Open Bets’ tab on the betslip when logged in – Then whenever you think about cashing in go to the ‘Open Bets’ tab on the betslip and details of your bet(s) will appear.
    3. Here you will find your ‘Cash In Value’ to Cash In My Bet – If the ‘Cash In’ facility is active on the market/game you bet on then you will see a green icon that says ‘Cash In’ and a cash value next to it that shows your returns if you get out early.
    Cashing in your bet could not be easier!
    As each leg of your accumulator wins, or even if your team goes ahead in the game, your cash in value will increase. The more legs of the accumulator and the later in the game you leave it the higher the value.

    Whenever you do choose to click the button you will be guaranteed the same returns no matter the ultimate outcome of the bet, plus the money will be delivered to your account immediately.

  • #156031

    Kad smo več na temi Betfaira i trejdanja, dali se uopće može uspješno trejdati bez geeks toy-a ili bet angel-a?

    Geeks toy ima dva tjedna free za naučiti se uz 10 000€ “tokena” po meni malo vremena… 😀
    Jedino dobro je za klađenje na BF je što se može napraviti lay multiple
    i u biti si “kladionica” a svi znamo da kladionica više dobije nego što izgubi, ali kada se izgubi, to je velika svota 😀 jedino opalit 6 favorita i očekivat da 1 kiksa

    Selections
    Multiple
    Outcome
    All Back
    Back
    You win your potential win amount if all of your selections win. If one or more lose, then you lose your stake.

    All Lay
    Back
    You win your potential win amount if all of your selections lose. If one or more of your selections win, then you lose your stake.

    All Back
    Lay
    You win the stake if one or more of your selections lose. If all of the selections win, you lose your potential liability.

    ______________________________________________________________________
    All Lay
    Lay
    You win the stake if one or more of your selections win. If all of the selections lose, you lose your potential liability.

    _______________________________________________________________________
    Mixed Back and Lay
    Back
    You win your potential win amount if all of your selections win and all of your lay selections lose. If one or more of your back selections lose or one or more of your lay selections win, then you lose your stake.

    Mixed Back and Lay
    Lay
    You win the stake if or more of your back selections lose or one or more of your lay selections win. If all of the back selections win and all of the lay selections lose, then you lose your potential liability.

    Preglednije napisano na BF str.

  • #156035

    Kad smo več na temi Betfaira i trejdanja, dali se uopće može uspješno trejdati bez geeks toy-a ili bet angel-a?

    Naravno da moze, software samo znatno olaksava stvari. Pocetnicima ne bi nikako preporucio Bet Angel, za prosjecan software je jednostavno preskup. Po meni je jedino izbor izmedju Geeka i Traderlinea, oba kostaju sitnis a najbolji su. Osobno koristim oba, Geeks je odlican za skalpanje konja (ima sve sto treba za instant citanje trzista) dok Traderline furam za nogomet i sve ostalo. Totalnim pocetnicima bi prvo preporucio da probaju Traderline (30 day free trial) jer je ipak vise “user friendly”. Isto tako valja napomenuti da velika vecina profica koje sam sreo preferira Geeks Toy, a ne Bet Angel. One dodatne stvari sto Bet Angel ima kao sto je Soccer Mystic i Tennis Trader su na koncu beskorisne, jer svaki trejder sa imalo iskustva zna napamet kako se cijene krecu u odredjenim trenucima.

  • #156036

    Čuo sam se preko skajpa s jednim čovjekom iz Srbije koji isto trejda pomoću geekstoy-a i s bankom od 800-1000€ dnevno zaradi od 100€-300€ (pretpostavljam zbog likvidnosti igra malo po malo), znači sjedi za kompom od jutra do sutra i otvara zatvara oklade po cijele dane, kada sam se spojio na njegov komp da vidim kako radi ima otvorene str. s rezultatima te bet365 zbog uživo gledanja tenisa i slično. Po okladi ima od nekoliko centi do makismalno 10€,
    Mene sad zanima kako se to najlakše može naučiti, poznam BF ali ne i trejdanje :/

  • #156051

    Mene sad zanima kako se to najlakše može naučiti, poznam BF ali ne i trejdanje :/

    Javilo mi se puno pocetnika na mejl (koji sam ovdje ostavio ranije) i postavilo upravo to pitanje, ali nazalost ne postoji “najlaksi” nacin da se nauci trejdat jer learning curve je ovdje vrlo steep. Mora se bas proci period ciste obuke i ucenja da bi se ista konkretno moglo TEK POCET radit, jer na kraju sve ipak ovisi o iskustvu/kreativnosti/skilu tojest vjestini. Sam problem lezi upravo u tom pitanju koje mi zapravo sve govori, kako “najlakse” mogu naucit trejdat (jer mi se ne da previse mucit s time). Oni koji traze laku zaradu u trejdanju mogu odma odustat i trazit ju negdje drugdje. “Laka zarada” u ovome poslu dodje tek kada uspijes postici odredjenu razinu gdje mozes REDOVITO ostvarivati dobar profit, ali se dotle trebas namucit ko debil i shvatit trejdanje ful ozbiljno. Ali mogu ukratko reci koji bi bio nekakav “najbrzi” nacin da se nauci po mome, jer vidim da u ovom threadu jos nitko nije nista previse korisno napisao pa da barem donekle uputim one koji zele naucit i da znaju barem sta mogu ocekivat unaprijed. Primjetio sam da ima dosta miskoncepcija i mitova oko trejdanja pa cu se potrudit malo to razbit.

    Kao prvo znam da se puno ljudi muci sa samim konceptom Betfaira i burze koeficijenata i ne zna kako to zapravo funkcionira, zato bi za pocetak preporucio procitati 1-2 e-booka “Winning on Betfair for Dummies” i “Mastering Betfair” da upoznaju i shvate osnove osnova trejdanja i burze. Te knjige obuhvacaju i osnove money managementa, dakle za trejdanje treba imati i nekakav kapital/banku, preporucio bi 500-2000 eura za pocetak, i za svaki pojedini bet/trade riskirati maximalno npr 3% ukupnog kapitala.

    Dakle sada kad se znaju osnove i odredi se pocetni kapital treba jos samo imati nekakvu strategiju i moze se poceti trejdat. Heh ali to je najtezi dio i ovdje tek krece pravi posao i potraga za profitabilnom strategijom. Nekad je bilo jako tesko trejderima ucit i napredovat jer na netu nije bilo previse informacija o tome, ali danas srecom ima pregrst informacija/tutoriala/videa/stagod tako da se moze puno brze naucit sve zivo o trejdanju. Naravno, pocetnik ne moze sam od sebe odmah smislit neku profitabilnu strategiju koju moze spammat za profit, vec mora trazit po netu neku pocetnu tocku odakle moze krenit i testirat razne stvari dok ne upozna trzista Betfaira i dok ne nadje nesto sto mu odgovara. Zato ljudi uvijek kazu “svaki trejder mora naci svoj put do profita” jer uspjesni trejderi ce tesko svoje tajne podijelit sa drugima.

    Srecom, postoji jedna fast-track alternativa samo-obucavanju (koje moze trajat i godinama, ovisno koliko covjek radi na tom). Ne zelim nikog posebno reklamirat ali postoji jedan britanski trejderski community (tradingfootball.eu) kojem je takorec svrha obucavanje pocetnika (iako oni primarno zaradjuju na pocetnicima putem raznih clanarina i pretplata). Ja sam osobno bio clan tamo 2 mjeseca dok ih nisam prerasto, toplo preporucam svima koji nabrzaka zele naucit trejdat (nogomet+tenis). Sto se njih tice ima hrpa pozitivnih stvari i jedna velika negativna. Na stranici se moze vidjet sta sve nude clanovima, ukratko nude strategije/alate/tutoriale/obucavanja ali daleko najvrijednija stvar od svega je chat room gdje visi 30tak trejdera koje se moze pitat svakakva noob pitanja bez problema. Isto tako, najiskusniji trejderi koji vode taj sajt odaberu svaki dan “Trade of the day” i davaju ciste upute svima u chatu da ih mogu pratit, idealno za ucenje pocetnicima. Pretplata za clanarinu im je negdje 30tak eura mjesecno, sto je po mome totalni sitnis s obzirom koliko pocetnik moze naucit tamo. Sve to zvuci apsolutno savrseno ali nazalost momci malo varaju na rezultatima official trejdova koji govore da su vrlo profitabilni i da ce ljudi zaradit samo dok prate na chatu njihove upute. Tako da bude nekih naivaca koji namjeravaju profitirat direktno od njihovih trejdova sa chata. Trade of the day rezultati im se ZAPRAVO vrte oko nule (iako oni tvrde profit od XXX eura), dok im official trejdovi imaju poprilican minus i treba ih AKTIVNO izbjegavat (iako oni tvrde da imaju profit od XXX eura).

    Dakle da sumiram, pocetnici mogu samo pratit TOTD (Trade of the day) i nista drugo cisto za edukacijske svrhe i ne bi smjeli nista izgubit novaca dok uce trejdat. Ja nakon sto sam naucio sve sto nude sam ih odjebao i takav pristup preporucam i drugima, platio sam samo clanarinu prvi mjesec i htio sam vec otici ali su mi dali drugi mjesec free jer sam kao bio jedan od aktivnijih i boljih clanova. Ekipa je inace super i to rade vec nekoliko godina, samo sto malo varaju na rezultatima jbg 😆

    Za one koji ne zele platit clanarinu tamo mogu dati par korisnih linkova.

    Vecina strategija koje koriste tamo se mogu skinit ovdje http://pemean.files.wordpress.com/2012/11/trading-football-strategiesv3.doc

    Stotina videja o tom communitiju se mogu vidjet ovdje
    https://www.youtube.com/user/Tradingfootballtv/videos

    Isto tako, forum i artikli na sajtu su briem free za citanje pa ko zeli slobodno moze. Ako neko zeli bas uber fast-track opciju moze im cak i platit mentorstvo 1na1, iako ne preporucam. Dok sam bio pocetnik probao sam i par drugih manjih communitija ali to je sve bilo smece, ovi gorenavedeni momci su najbolji izbor zasada.

    Nadalje, nisu oni jedini izvor informacija i fast-trackanja. Obavezno bi svima (a posebice onima koji vole tenis i konjske utrke) preporucio pratit Caan Berry-a koji redovito snima neke od svojih metoda i dize na Youtube (https://www.youtube.com/user/caanberry/videos). On je vjerojatno najpoznatiji profesionalni trejder, prakticki je poster boy Betfaira jer radi blog za njih itd.

    Ovo je dnevnik/blog jednog hrvatskog trejdera i preporucio bi svima koji misle krenut sa trejdanjem da procitaju i vide kako to zapravo izgleda http://betfairtrgovanje.blogspot.com/

    Postoji jos nekoliko trejdera koji redovito dizu svoje stvari na Youtube i od kojih se direktno mogu prekopirat metode i naucit trejdat identicno kao oni (Badger, Bluecyprus itd).

    Jos bih htio napomenit da je nacin na kojim se pristupa trejdanju jako bitan, tojest treba sve to pokusat gledat kroz oci brokera i pravih burzovnih trejdera i sto manje kroz oci kockara/kladitelja. Treba analizirat grafove kretanja koeficijenata, a ne analizirat zadnjih 5 rezultata momcadi. Na primjer, osoba A trejda nogomet inplay i mora cekat gol da bi ostvarila profit, dok je osoba B vec ostvarila profit prije nego je utakmica i pocela. Koja od tih osoba je onda kockar a koja trejder? Isti primjer se moze uzeti i kod konjskih utrka, osoba A provede tonu vremena analizirajuc rezultate konja i odabere onog ko misli da ce pobijedit i mora cekat pobjedu ili vodstvo odabranog konja da bi ostvarila profit, dok osoba B koja nezna gotovo nista o tim konjima ili konjskim utrkama samo otvori tu istu utrku 10 minuta prije pocetka, pogleda grafove na trenutak, odradi nekoliko skalpova i izadje iz trzista sa profitom minutu prije nego utrka krene. Po mome to bi trebao biti nekakav krajnji cilj za svakog trejdera, igrati trziste kao samo trziste i dici se iznad sporta, ako to ima nekakvog smisla. Jer sreo sam puno ljudi koji se smatraju pro trejderima a zapravo su nesto izmedju trejdera i kockara, tojest ovise o sportskom rezultatu, ovise o golovima, ovise o dobrom ili losem danu tenisaca itd. Dok pravi trejderi ovise samo o svojoj vlastitoj vjestini citanja i igranja trzista, ja iskreno jedino takve trejdere i cijenim.

    Za kraj bi rekao da je sve sto sam napisao moje osobno misljenje iz mog vlastitog iskustva, ako se netko s necim ne slaze nek slobodno komentira i argumentira. Eto nadam se da to moze pomoc nekome tko se zeli pocet bavit trejdanjem. Ako ima nekakvog interesa mogu reci vise o tome kako ja trejdam.

  • #156054

    Pozdrav Bruce,

    Puno ti hvala na izuzetnom postu kad je u pitanju Betfair trejdanje.

    Interesira me koliko vremena za to trošiš u jednom danu, i koliko najmenje i najviše profitiraš također po danu?

    Sa koliko si ti novaca počeo, da li i gdje pratiš utakmice – mečeve uživo?…

  • #156060

    Pozdrav Bruce,

    Puno ti hvala na izuzetnom postu kad je u pitanju Betfair trejdanje.

    Pozdrav BM. Namjeravao sam vec neko vrijeme maknut mejl iz ovog threada i umjesto toga napisat neke smjernice za one koji ih traze, ali eto jucer sam tek dobio par podsjetnika na mejl nakon sto je ovaj thread malo ozivio. Inace nisam aktivan na forumu i nisam nikad bonus ganjao, ovdje sam samo probao naci druge trejdere dok sam i sam bio pocetnik ali nazalost nitko iskusniji mi se nije javio. Naravno znam da je ovo forum za bonuse i da nema trejdera, ali svejedno smatram da treba imat neke informacije za one koji mozda zele pocet trejdat.

    Interesira me koliko vremena za to trošiš u jednom danu

    Pa tesko pitanje za odgovorit, trejdas onoliko koliko zelis zaradit bi bio najblizi odgovor. Sto si bolji u tome to ces manje vremena morat “trosit” na trejdanje. Trenutno trejdam ukupno par sati dnevno (vikendom skoro cijeli dan), ali vecinu ostalog vremena ulazem isto u opcenito ucenje i napredovanje u vezi trejdanja (razvijanje strategija, analiziranje trzista, testiranje ideja itd). Otkad sam shvatio puni potencijal Betfaira od onda sam razvio neutazivu glad za konstantnim usavrsavanjem pa prakticki skroz radim na tome. To vjerojatno nije ono sto vecina zeli cut ali je nazalost istina, da je potrebno toliko puno radit na tome da bi se uspjelo kak spada. Ali zato su i nagrade na kraju ogromne i postoji mogucnost da se dugorocno predje na financijska trzista i slicno. Naravno, moguce je doci do nekakvog uspjeha i sa nekim kladjenjem i polu-trejdanjem na Betfairu ali to uvijek dolazi sa rizikom i gubitnim danima/tjednima/mjesecima sto je meni osobno neprihvatljivo. Ne mozes normalno zivit od necega ako profit nije stabilan i redovit, a pogotovo ako uvijek postoji ozbiljan rizik od crnih dana i slicno.

    i koliko najmenje i najviše profitiraš također po danu?

    Ne volim to pitanje iako je to uvijek prvo sto me netko pita, jer uvijek imam dojam da je nemoguce odgovorit bez da zvuci kao cisto hvalisanje, tak da se ne volim uopce razbacivat uokolo sa ciframa, a jos je gore uzivo. Mrzim takve ljude sto po netu vole bacat razne cifre a nista korisno ne zele zapravo rec, ja samo zelim ovdje ostavit korisni post sa detaljnim uputama za buduce trejdere.

    Ajmo rec da si me zapravo pitao koliko se potencijalno moze zaradit na dan sa takvim skalpanjem kao sto ja koristim. Onda bi ti mogao odgovorit, pa ovisi koliko tekmi ili utrka zelis odradit taj dan. Ako je moj cilj npr zaradit barem 10 eura na svakoj konjskoj utrci i onda odredim da cu svaki dan skalpat barem 10 utrka (sto je otprilike sat vremena posla ukupno), onda bi vjerojatno uspio ostvarit zadani cilj na recimo 6-7 utrka dok bi na ostalima profit bio oko nule (ili sitni profit ili sitni gubitak, ako se sjebe neki skalp ili trziste nepredvidljivo). Kod konja bi preporucio skalpat samo sa 25-100 eura, ako se koriste veci ulozi onda se gubi puno na “flexibilnosti”, poanta bi bila napravit lagan i BRZ skalp od 1-2 ticka a ne pohlepno cekat velik swing skalp.

    Nogomet je malo drugaciji za skalpat, ovdje se trebaju koristit ulozi od 100-1000 eura ovisno koliko koje trziste moze podnijet. Ako mi je npr cilj zaradit barem 50 eura na svakoj utakmici i ako randomly odaberem 4 tekme najveceg profila (dakle najvece likvidnosti) onda mogu prematch skalpnit ona trzista koja se cine najlaksa za skalpnit (vecinom Match Odds, Overs/Unders i Correct Score trzista). Nakon sto se dobije skalp onda se odmah reciklira i pokusa ponovit radnja, i tako sve dok utakmica ne krene. Na poluvremenu je jako lagano skalpat jer nema velikih spajkova i sve je u slow-motionu pa je extremno lako predvidit kako ce se cijena kretat (osim ako gol ne padne pred samo poluvreme), tako da se na poluvremenu moze dodat jos malo profita. Skalpanje na poluvremenu bi cak preporucio onima koji ne znaju skalpat a zele probat bez rizika, poznam cak par trejdera koji skalpaju samo nogomet na poluvremenu jer je jako lagano i jako je tesko izgubit tick, oni tajmiraju svaki likvidan kickoff i uvate tekmu na HT i uzmu koliko god mogu skalpova dok traje poluvreme u tih 10-15min.

    Uglavnom tak ja funkcioniram sto se tice profita, postavim dnevni/tjedni/mjesecni cilj koji moram postic OBAVEZNO, a sve iznad toga smatram samo bonusom. Prilozit cu jos nekoliko odlicnih videja gdje se detaljno moze vidit sve ovo sto sam napisao gore.

    Neke tehnike skalpanja konjskih utrka se mogu vidit ovdje, najbolji dio videa je na samom kraju da ljudi vide koliki je zapravo potencijal ovakvog trejdanja i Betfaira opcenito

    Primjer prematch skalpanja nogometa se moze vidjet ovdje, to je ekipa sa tradingfootball.eu koji koriste svoj PMT tool da predvidi gdje ce cijene ici, osobno smatram da pravim skalperima ne treba nikakav tool

    Sa koliko si ti novaca počeo

    Pocetni kapital mi je bio 1500 eura i po pojedinom trejdu sam riskirao 5-10% od toga, sto je naravno bilo previse i preriskantno. Kasnije sam to smanjio na <4% i puno lakse je bilo trejdat sa psihicke strane, uz to sam jos dio profita uvijek vracao u kapital tako da se s vremenom povecava i takav nekakav model bi svima preporucio da koriste. Trenutno ne riskiram prakticki nista jer takav stil trejdanja (prematch skalpanje) ne donosi rizik, stvar je samo u grindanju profita i treba naci najbolji time/money ratio, odnosno trzista gdje se u najkracem vremenu moze ostvarit najbolji REDOVITI (kljucna rijec redoviti) profit. Trenutno ne vidim bolji time/money ratio od skalpanja konjskih utrka neposredno prije pocetka same utrke, kao i nogomet pola sata prije pocetka tekme kada novci redovito dolaze na trziste (cak je lagano i vrlo predvidljivo skalpat nogomet na poluvremenu, nema rizika jer se ne igra).

    [quote="Bonusmaniac" post=6648]da li i gdje pratiš utakmice - mečeve uživo?...[/quote]

    Ako pitas jel gledam utakmice uzivo i na temelju toga trejdam onda definitivno ne, to je vise kladjenje i nikako nije dobar time/money ratio. Puno je npr isplativije upalit bet365 i na temelju njihove inplay statistike u minuti donijet neke zakljucke i onda uletit u trejdove, odnosno trazit utakmice gdje je dobra prilika za profit (ogromni favorit doma gubi itd). Tako nesto radi vecina ekipe na tradingfootball.eu, npr traze utakmice koje su 0-0 na HT sa hrpom udaraca pa naprave lay u2.5 golova i slicno, ili jednostavan lay trenutnog rezultata tamo gdje se ocekuje gol drugo poluvrijeme.

    Ja inace gledam nogomet (iz hobija i zabave) preko satelita, Premiership i Liverpool pogotovo. Placam 15 eura mjesecno cardsharing liku koji mi daje pristup svojim stranim sportskim paketima sa svih 10+ satelita sto imamo u Europi. Koliko ja znam nema boljeg i jeftinijeg nacina gledali nogomet u HD/3D sa engleskim komentatorima, ako netko nezna sto je cardsharing moze se regat ovdje i vidjet o cemu se radi (http://www.cardsharing.ws/cardsharing/showthread.php/174384-VERIFIED-thunder-euro-server-skyde-uk-italia-cyfra-viasat-amp-much-more-48h-test). Ako netko zeli skalpat nogomet inplay (sto ne preporucam jer je riskantno radi mogucnosti gola i slicno) onda naravno treba imat live sliku, preko streamova je nemoguce radi delaya. Iako sam odnedavno poceo malo skalpat i inplay one utakmice koje inace gledam za zabavu, ali jedino ako se pojavi dobra prilika za skalpanje. Npr ostavim software upaljen i ako bude nekakav duzi prekid kao sto je gadna ozljeda i slicno onda probam skalpnit koliko god tickova mogu, naravno cim izgleda da ce se igra nastavit svakog trena odma izlazim van iz trzista, zato je iznimno bitno imat live sliku a ne stream sa random delayom.

    Zadnja stvar sto bih htio spomenit je za one koji jako zele naucit trejdat, ako takvih ima. Dok sam ucio trejdat (jos uvijek ucim i pokusavam napredovat, sve dok ne prestignem Caana) koristio sam neke metode "accelerated learninga" da ubrzam proces, ako netko ne zna sto je to nek zgugla. Npr kad sam ucio skalpat konje onda bi recimo skinio odredjeni video sa Youtubea, izrezo najbitniji dio ili dijelove videa (sa freemake video converterom cas posla) i onda pogledao to koliko god puta treba dok nisam tocno skuzio tu tehniku koju pokazuje u videu. Onda bi probao to replicirat na pravom trzistu sa minimalnim ulozima (2 eura), i nakon sto bi uspio ubost skalp gotovo svaki put onda bi polako dizao uloge i sa time samopouzdanje. I ponovio proces na ostalim videjima, dok eventualno ne dodjes do razine gdje mozes sam svoje tehnike skalpanja smislit i razvit. Recimo takve neke accelerated learning metode bi definitivno preporucio. Na kraju krajeva skalpanje konja je cisto mehanicki skil koji se moze masterat ako se zeli, netreba apsolutno nikakva znanja o konjima imat, samo se gleda u trziste i priljev novca i sa vremenom/iskustvom se prepoznaju ociti patterni. Ako netko zna skalpat konje gdje je trziste jako brzo i volotile, onda ce mu se skalpanje nogometa cinit djecja igra buduci da je sve jako usporeno, prakticki nekakva slow-motion verzija konjskih trzista (poluvreme pogotovo).

    Poanta nekakva bi bila da se ja skroz nastojim improvat i smatram da je takav mindset odlicna prednost nad drugima, dok ima puno trejdera na tradingfootball.eu i opcenito koji jednu te istu strategiju koriste vec 5+ godina i nisu se pomakli sa jednog te istog mjesta godinama. Ne samo da nemaju ambicije nastavit ucit nego ih je puno i arogantno tvrdoglava, misle da nema nist bolje od te razine do koje su dosli. Najbrze se nauci kada se okruzi boljima tako da se od svih ima nesto za ucit, ako sam ja najbolji trejder u sobi onda je to jako lose za mene jer tu vise nema napretka. Ako se takav mentalitet prihvati u startu onda vise nije pitanje hoce li netko uspjet u ovome, nego kada ce uspjet.

    Nadam se da ovi zidovi texta sadrze dovoljno informacija da zadovolje i najvece znatizeljnike u vezi trejdanja 😆

  • #156064

    To što si pisao, tako mi je isto pričao misteriozni lik sa Skype-a 😀
    Čak i za te prekide, kaže da je igrač slučajno ozljedio sudca i nije se znalo dali če moči suditi ili ne i tu je okrenuo veliku lovu kroz par minuta, ako je to istina 😀

    Dali je istina da ti ako pronađeš dobru metodu zarađivanja na BF pomoču trejdanja koja je jedinstvena u svijetu i koristiš ju stalno da ti oni povečaju comm sa npr 7% na mnogo više, ili ti več to tvoje znanje naplate nekako, i da možeš napraviti 10 računa na BF i da koristiš tu metodu oni če pomoču softwera saznatai da si to ti jer nitko tako ne trejda pa ti kroz prvi trejd naplate tu veliku proviziju?

Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 787)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.