mirko

mirko

@lay101

Pregledavate 10 postova - 91 do 100 (od ukupno 118)
Autor
Sve objave
  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #161007

    Jedan od njegovih courtsidera je napiso i knjigu nedavno o svojim avanturama, nema previse tehnickih detalja vec samo opisuje zivotni stil jednog

    Evo tehničkih detalja…

    Courtsider stoji na terenu sa napravom koja je u cipeli ili džepu ili rukavu povezana na njegov mob koji je direktno povezan na softver tj bot koji je direkt povezan na betfair (faktički nikakvog delaya mimo 5 sekundi nemaju).

    Osoba -2- stoji u uredu negdje po europi i nadzire računalo na koje je uvezan bot od courtsidera i njegov mobitel.Ukoliko bot nema automatski kalkulator za izračunavanje kvota osoba dva postavlja trigere za svaki poen.Mislim da teško može biti potpuno automatski jer sigurno će courtsider neke poene zaspati,a onda je problem sa potpunom automatikom tj može doći do skupe greške.To je to.

    Nako dosta jednostavan posao za uzet miljone,a nije po zakonu ilegalno.Neka mutna zona.

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #161003

    Vidio sam djsunset stranicu ranije jos, digla je dosta prasine ali ne treba uzimat svaku rijec koja je tamo napisana za cinjenicu. Taj covjek pokusava neku svoju burzu napravit http://www.jabet.com/Home.aspx. Jedan od njegovih courtsidera je napiso i knjigu nedavno o svojim avanturama, nema previse tehnickih detalja vec samo opisuje zivotni stil jednog courtsidera. http://www.amazon.com/Game-Set-Cash-Internation…-ebook/dp/B00ICA2D78

    Da mi je vidit tenisače-trejdere koji će trejdati na burzi od čovjeka koji ih je usput pokrao.
    To bi moglo jedino u HR raditi.Dobar su i livescore stavili,kasni svega dvije minute,da im nebi tko pokrao posao na vlastitoj burzi :kiss: :kiss: :kiss:

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160962

    Evo pročitaj,iscrpna i zanimljiva tema,kako žive courtsideri…

    http://djsunset.com/

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160960

    Na jačim marketima uzmu i više od 50 000 eura.Nije mi nitko rekao,znam.Znam kako ja skalpam kolko obavim trgovine sa kolikim stakeom, kolko sam uspješan/nesupješan i saldo na kraju.A oni nemaju negativne trejdove samo uspješne.

    Kažem 50k,može biti i 100,neću precizirati 🙂

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160955

    Prati li tko od vas ostale burze,koliko je prosjek matchanog novca recimo na tenisu kod ostalih?

    Mislim da sam samo jednom gledao,i bilo je strašno loše.

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160935

    Gadljiv je betfair na puno strana pogotovo sa courtsiderima,GADLJIV!

    Po mojim procjenama mislim da sam na courtsiderima izgubio oko 20-25% ukupnog profita do dan- danas,neću
    ni govoriti kad mi skupe pare pa zatiltam pa ispušim još više.

    Sutra bih se pokupio s njega da imam geeks za drugu burzu i da ima matchano barem 30-50k inplay na marketima sigure.Plaćao bi i 30% com da znam da sam siguran na delayu,ovako uvijek neki strah kad će tko uletiti i početi čistiti ladder.

    A spodobe od trejdera su posebna priča,kao po pravilu naguzit će se većina na markete sa coursiderima,to su bolesni ljudi,ukrast će mu pare 10 puta on će postaviti i 11 put.Jedno vrijeme sam furao čak ITF turnire,nabijao likvidnost,inače je na njima maksimala 20k inplay,a većina je do 5k,i išlo je dobro znali smo napraviti i markete itf na milijun eura matchanog novca,međutim problem je sa nosonjama koji oderu sa 20-30k,momentalno svi nestanu sa laddera,iako se nisam tužio na zaradu,problem je još jedna stvar a to je čekanje ostalih tj da ostali vide da se šara sa više novca na ladderu a to kadkad zna potrajati i pola meča da se zagusti,jednostavno dosadilo mi je,ali sam bio sretan jer mi nitko nije ukrao eura.

    Sve probleme bi rješili da stave delay na 7 sekundi,što je sasvim moguće za tenis,a oni bi se mogli lagano kupiti sa burze,to su ljudi koji nisu eura u životu zaradili trejdajući a uzeli su milijune,tebi,meni,svima koji pišaju krv cijeli dan na burzi.

    Kažete betfairu odgovara jer stvaraju likvidnost,to je veoma relativno, više mu odgovara prirodna likvidnost gdje će pojedinac trejdati nudeći i back i lay sve do završteka poena,courtsideri ulete pokupe i izlaze van.Sasvim nebitne pare.Odvratne pare.Riga mi se.

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160870

    gyazo.com/320eb75a76e4d4d6b4e2da95c73eb0f7
    gyazo.com/2e681e5d2008d56df6b6db19e178c99c
    gyazo.com/1aef5837190844578a0ee8fc434a2492
    Iz linkova se vidi moj P/L za 11 dana trejdanja,stake mi je bio 50 eur…i svaki dan je bio ok,do tog 05.10 kada sam napravio nekoliko katastrofalnih gresaka,pocevsi od ne zatvaranja gubitnog trejda,od mizernih 5 eur,pa do utrostrucavanja pocetnog stejka,sto mislim da je nesto najgore sto mozes da uradis u toj situaciji…I kao po pravilu ovakve stvari mi se desavaju svakih 15-ak dana,znaci dve nedelje radim svaki dan po 5-6-7 sati i skupljam profit po trejdu od 1-10 eur,sve radim po ps,i onda mi se desi dan gde treba da zatvorim trejd(sto je najgore ja ga i zatvorim)na neki minus bednih 5-10-15 eur,nebitno…ali ja tu ne stajem i radim iznova i iznova ista sranja(izvinjavam se na recniku)…Savrseno mi je jasno da se profit ne sme gledati na dnevnom nivou,nedeljnom,pa cak i na mesecnom,ali ja si sam ne mogu pomoci….Ne bih zeleo da vam kukam vise,ali jako mi je drago sto mogu nekom da napisem svoja iskustva,i znam da je puno ovakvih slucajeva i da su samo retki uspeli da se izvuku iz toga..
    Posle svega sve sam ubedjeniji da bi meni samo pomogao razgovor sa nekim strucnjakom(psihologom,psihijatrom) u cetri oka,platio bih i ne bi me bilo sramota,jer ovako kao sto sam rekao sve vise gubim samopouzdanje i eto imam strah da pocnem ponovo da radim,a isto tako ubedjen sam da danas pocnem,opet bih napravio profit prvih 15-tak dana ,a sta bi bilo 16-og,mislim da svi znamo!!!
    Znam da uspeh ne dolazi preko noci,i ja sam poslednjih 12 meseci posvetio svo svoje vreme ovome(tada sam jos mislio,da je sve na tehnickoj-mehanickoj strani,i pronalazenju odgovarajuce uspesne strategije)ali pokazalo se da je to zaista najmanji deo koji moras da savladas(manje od 20%),a da je sve ostalo(vise od 80%)psihologija i i pre svega mirna glava!Hvala svima,cujemo se I sve pohvale za coveka koji je otvorio svi blog!!!

    maksimuse ti dobro radiš,to je samo jedan TILT od prilično mnogo marketa a i dana

    Potpuno zaboravi na uduplavanje uloga,bez obzira dali dobivaš ili gubiš,recimo ja sam to rješio tako da npr ako mi je stake 100 eura-ja trejdam sa 25eur, i onda kroz trejd ubacivam više stakova ako sam sigurniji ili vidim priliku- nikad ali baš nikad recimo neću ići iznad 150eur pa i da je market gotov a ja prvi vidim od svih ostalih trejdera znači da je 100%.U potpunosti odbaciti ikakvu primisao NA VRAĆANJE GUBITNOG TREJDA,na minus se trudi što više gledati kao na plus,čisto kroz posao,netko je fino tu rekao ako znaš da radiš dobro,možeš iamti i 10 minusa za redom,ali vratiti će se na svoje,istina ta sigurnost dođe sa vremenom,za početak čisto se distanciraj od manipuliranja minusom,tu je trejder nemoćan,jednostavno je tako,nema dobitne formule ili još bolje shvati da je to glavna spona koja razdvaja profitabilne trejdere od gubitnika,pa kad ti sljedeći put dođe do takve reakcije,glasno to viči samom sebi i doći ćeš do dana kad ćeš osjetiti da si to nadvladao.Pričam iz iskustva,ja sam znao dogurati do 2 mjeseca plusa bez tilta i onda sravniti pola banke na jednom trejdu,sigurno sam 4-5 to imao,samo strpljivo i naprijed 😉

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160835

    Hej strecky pohvale za blog,nemoj prekidati objave ni ako naleti kakvo tilt razdoblje 🙂

    Sto se tice Krunicke,mogu ti samo reci da od nekih 20-ak puta sta sam je trejdao valjda sam dva puta ostvario plus,ukljucujuci jucer mada sam u samom finisu izgubio 30-40% profita.Ona mi je postala opsesija za trejdanje,njoj je “prvo kolo” u glavi i u finalu,ali sta bi trejderi bez takvih individualaca,bilo bi predosadno,jer makar se tehnicari hvalili kako ih fundamenti nezanimaju ipak svi imamo barem podsvjesno neke favorite za trejdanje

    pozz 😉

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160575

    Ako jesi dizao onda sorry jbg,za takve stvari u svezi likvidnosti svatko sam preuzima rizik,i ja sam prilicno puta oplakao.

    Neznam sta te brine lik sa betom od dva eura,kakav je on cimbenik u cijeloj prici,mozda se samo netko iz dosade igrao
    Po ladderu

  • in reply to: Betfair – klasično trejdanje #160571

    Čitao sam prije dosta stranica na ovom topicu, sjećam se, kako je Bruce pričao o tome da se nekad trejderi znaju “urotiti” protiv jednog trejdera, dal se tako nešto možda meni desilo u tom primeju ili sam samo platio danak neiskustvu:

    Ima mnogo vrsta te njihove “urote”,koja se ugl veže za slabo likvidne markete.Bitno je znati da je zapravo dobra stvar kad se urote,jer si načelno ti tada u prednosti,ali ovo kod tebe nije urota jer ti si gubio,a onaj protiv koga si se kladio nije želio izaći,jednostavno rečeno.

    Dobro je znati kod takvih marketa da nije dobro držati novce na već “rezerviranom” hedgeu,nego jednostavno izletiti kad se ukaže prilika,recimo da sam ja bio u tvom slučaju ja nebi stavio na lay 2.48 nego bi digao na 2.60-2.70,ako već nikoga nema,u takvim trenucima nema štednje tickova,odlučio si ići van,znaš da je likvidnost loša,tu onda nema matematike,uzima se i 20% veći gubitak ali se rješavaš loše pozicije.
    Kažem nije dobro držati,jer ako je netko neodlučan možda i želio izaći ili čak više njih,a vidjelo je postavljene novce,dosta njih jednostavno odustane i čeka bolju cijenu.Kad novaca nema ,veća je vjerojatnost da će oni sami postaviti,tj da neće kalkulirati.

    Evo ti primjera kod mene prije koji dan,trejdao sam jedan tenis market,na kojem je bilo svega 10-ak aktivnih trejdera koji su iz nekog svog razloga odlučili spuštati cijenu na Y igrača,ili bolje rečeno na moje postavljenje novce uzimali su mi samo lay ,relna cijena je bila oko 1.55-1.60 ,pokidali su me do 1.40.kad je realna cijena došla do 1.75,a oni više nisu imali para ili mozga za backanje,već samo nadu da će opet pasti,prestali su. Ja sam uredno postavljao hedge na više tickova i po realnoj cijeni ,međutim od njih deset nitko neželi uzeti minus.Cijena se diže na 1.85 ja im dalje držim prvi hedge na 1.80,opet nitko neće,cijena se diže na 1.90 ja i dalje držim isti hedge nitko neće,niti da se primakne.( Uzeli su mi jako puno novaca,inače bi davno makao),Zatim kad sam vidio da imam prednost hebenu od 50 tickova,samo sam makao sve sa backa i ja sa novim novcima digao na lay 2.00 i 1.95,Realna je bila 2.00,Što se onda dogodilo? Jurnili su svi do 2.40 ,ko budaletine su skakali da izađu van.

    Drugi primjer urote i dosta čest kad se nekome omakne procjena i uzmeš mu sa backa 1.85 polovinu uloga,stim da se radi o većim ribama,kvota je pala na 1.60,on vidi da ti postavljaš hedge na 1.60 i diže kvotu na 1.70,ti si lud jer znaš stanje i znaš šta on radi ali zapravo si nemoćan,u takvim trenucima ja mu puknem još 2-3 uloga ako nisam nakrcan,čisto da mu malo pozvonim,radi se o tome,da to vide i ostali tj kad vide tebe da mu uzimaš vrlo vjerojatno će krenuti i drugi,mene zaboli ona stvar jer ja znam pravu vrijednost i znam da imam dobru poziciju,on je kockar,e zatim mu maknem sve svoje novce sa laya,ostavim prazan ladder.To su male psihološke igrice koje je jako dobro znati.Bez obzira na njihove uloge i oni gube ili dobivaju,nemaju almanah u ruci.

    Ako radiš ispravno matematika je na tvojoj strani a to je sasvim dovoljno.

Pregledavate 10 postova - 91 do 100 (od ukupno 118)